Rozpoczęcie roku przedszkolnego 2017/2018

Po udanych wakacjach uśmiechnięte i stęsknione przedszkolaki powróciły do swoich Pań i kolorowych sal przedszkola. 4 września, już od rana, mury naszej placówki wypełniał gwar rozmów, a wszędzie można było zauważyć, odświętne w tym dniu i podekscytowane maluchy, którym asystowali rodzice. Liczną grupę tworzyły też dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola, aby wspólnie uczyć się, bawić, poznawać swoje możliwości i poszerzać zainteresowania. Jak wiemy, początki te nie zawsze są łatwe, ale wszyscy staramy się stworzyć naszym pociechom sprzyjające i bezpieczne warunki oraz przyjazną, ciepłą atmosferę, co pozwoli na szybką i łagodną adaptację.  Dzieci z grup starszych po pierwszym wspólnym śniadaniu udały się do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej na uroczystą Mszę świętą inaugurującą nowy rok przedszkolny, którą sprawował ks. Arkadiusz Kabaj. Podczas kazania życzył dzieciom wielu sukcesów w nauce i odpowiedniego wykorzystania czasu. Na zakończenie w  imieniu własnym i księdza proboszcza zaprosił dzieci do udziału we mszy św. sprawowanej  w tutejszym kościele w każdą trzecią niedzielę miesiąca na godzinę 11.00. Po zakończonej mszy św. dzieci radosne, pełne energii i chęci do zabawy wróciły do sowich sal przedszkolnych, gdzie wesoło spędziły ten pierwszy powakacyjny dzień.

Mimo, że rok szkolny dopiero się zaczął, mamy już wiele planów i pomysłów, aby przedszkolaki wszechstronnie się rozwijały, dobrze bawiły oraz twórczo spędzały czas pod naszą opieką. Mamy też nadzieję na udaną, jak co roku, współpracę z rodzicami, którzy zawsze wykazują się wieloma inicjatywami i chętnie się włączają się w życie przedszkola.