Ogólnopolski Dzień

Głośnego Czytania

Dnia 29 września br. obchodzilismy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania organizowany przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

Spotkanie z książką jest doskonałą okazją do prezentowania dzieciom prawidłowych wzorców literatury dla dzieci oraz ma niezwykle duży wpływ na rozwój ich świadomości językowej oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.

W tym dniu w każdej grupie dzieci miały możliwość wysłuchać swoich ulubionych bajek i wierszy:

GRUPA I      „Dobre wychowanie”  Magdalena Kuczyńska;

GRUPA II     „Miś Remiś i bolący ząb”,  „Miś Remiś i nocne strachy” , „Przygody Misia

Uszatka”;

GRUPA III   „Bolek i Lolek – podniebna przygoda” Ludwik Cichy;

GRUPA IV   „Bajeczki z podwórka i znad rzeczki” Urszula Kozłowska

GRUPA V    „Piękna i Bestia” G. Babot de Villeneuve

GRUPA VI   „Wielka księga przygód Reksia”

GRUPA VII  „Najnowsze Przygody Mikołajka” na podstawie książek Goscinn’ego I Sepego

(Przełożyła Barbara Grzegorzewska)

GRUPA VIII  „Wielka Księga Bajek”

Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Czytanie na głos stymuluje rozwój maluszków, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Warto i trzeba czytać dzieciom! Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy!