ODWIEDZINY NA PLANTACJI TRUSKAWEK.

Dzisiaj nasze Przedszkolaki miały przyjemność odwiedzić plantację truskawek  w gospodarstwie TRUSKAWKA GÓRSKA Pana Damiana Jendrysika w Jordanowie. Nasze dzieci mogły z bliska obejrzeć jak uprawia się truskawki, oraz obserwować owocujące truskawki. Pan Krzysztof pokazał nam w jaki sposób rozdzielić roślinę  na rozsady, by zasadzić  nowe owoce, a także upewnił nas w przekonaniu że truskawki do właściwego rozwoju potrzebują gleby, słońca i wody. Rozmawialiśmy, zadawaliśmy pytania i  samodzielnie zbieraliśmy owoce. Nie zabrakło również dla nas niespodzianki – koszyczka truskawek dla każdej grupy!  Były one chłodne, pachnące i soczyste. Dziękujemy Panu  Krzysztofowi Żabówce za  zaproszenie i oprowadzenie nas po plantacji oraz za pokazanie nam, jak w nowoczesny sposób można uprawiać truskawki. To była bardzo smakowita wycieczka!

Po powrocie do przedszkola przystąpiliśmy do degustacji prezentu, a w grupie VII dzieci ze zgromadzonych owoców i przywiezionych z wycieczki  truskawek wykonały owocowe szaszłyki i sałatkę owocową. W czasie degustacji owoców określaliśmy ich właściwości( kształt, zapach, soczystość, miękkość…)

o-1-.jpg

o-3-.jpg