ROBIMY SYROP Z CEBULI.

Syrop z cebuli – już nasze prababcie znały i chwaliły jego działanie. Leczyły nim przeziębienie. To  było niezastąpione lekarstwo na kaszel. Już dziś wiadomo, że uzupełnia on niedobory wielu witamin  oraz wielu mikroelementów. Jak wiadomo na walkę z przeziębieniem są domowe sposoby. Jeden z nich poznaliśmy w naszym przedszkolu. Wraz z dziećmi przygotowaliśmy syrop z cebuli, cukru, miodu i cytryny. Dzieci dzielnie  obserwowały krojenie  cebuli ocierając łzy z oczu, a następnie wkładały wszystkie produkty wg receptury do słoiczka. Następnego dnia chętne osoby mogły spróbować naszego wyrobu. Wszystkim odważnym przedszkolakom syrop bardzo smakował. Niektórzy nawet prosili o dokładkę. W okresie częstych przeziębień, przepis na ten cudowny specyfik może być niezastąpiony, dlatego jeśli chcesz znać jego tajemne  składniki zapytaj swojego milusińskiego – może zdradzi Ci recepturę.