JESIENNY PIKNIK W GRUPIE I, II i III.

16 października 2017 roku miał miejsce  w naszym przedszkolu piknik jesienny.  Przedszkolaki z najmłodszych grup  razem ze swoimi paniami bawiły się w dobrzańskim parku. Celem pikniku była integracja dzieci, promowanie aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu o każdej porze roku oraz wielozmysłowe poznawanie  jesieni. Tego dnia pogoda była wymarzona – słońce i temperatura sprzyjały najmłodszym przedszkolakom. Piękne, bezchmurne niebo i blask jesiennego słońca wydobywały barwy złotej, polskiej jesieni i wszystkich wprawiały w radosny nastrój. Różnobarwne liście zachęcały do wąchania ich, oglądania pod światło, dotykania nimi dłoni, twarzy, do usypywania liściastych kopców, robienia latawców, dywanów, bukietów, obserwowania jak spadają itp. Super zabawa towarzyszyła licznym konkurencjom sprawnościowym np. skok na liście, rzut szyszką do celu, jesienny pociąg, liściany berek itd.   Dodatkiem był smaczny poczęstunek, przygotowany przez rodziców, a przy pięknej pogodzie apetyty dopisywały.