JESIENNY PIKNIK

18 października 2017 roku miał miejsce  w naszym przedszkolu Jesienny piknik. Przedszkolaki z grup IV, V, VI, VII i VIII  razem ze swoimi paniami bawiły się w dobrzańskim parku. Celem pikniku była integracja dzieci, promowanie aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu o każdej porze roku oraz wielozmysłowe poznawanie  jesieni. Był to wspaniały dzień pełen słońca- pogoda w tym dniu była wyśmienita, radości, nowych doświadczeń i wspólnej zabawy. Różnobarwne liście zachęcały do wąchania ich, oglądania pod światło, dotykania nimi dłoni, twarzy, do usypywania liściastych kopców, robienia latawców, dywanów, bukietów, obserwowania jak spadają itp. Super zabawa towarzyszyła różnym zadaniom przygotowanym przez panie dla swoich grup np. rozwiązywanie jesiennych zagadek, quizów, wykonanie portretów Pani Jesieni z zebranych liści i kolorowej kredy, malowanie kredą, tańce z bukietem liści lub z liściem na głowie, śpiewanie jesiennych piosenek, zabawy z chusta animacyjną, malowanie wzorów stworzonych przez naturę na pniach drzew na białych kartkach, pokaz jesiennej mody- dzieci zaprezentowały się  w pięknych przygotowanych specjalnie na ten dzień jesiennych strojach przygotowanych z dodatkiem naturalnych darów jesieni i oczywiście w barwach jesieni.   Najbardziej oczekiwanym elementem pikniku był smaczny, zdrowy poczęstunek, przygotowany przez rodziców.  Oby uśmiechnięte buzie przedszkolaków sprawiły, że polska złota jesień zagości w Dobrej na długo. Mamy nadzieję, że za rok w naszym Przedszkolu odbędzie się kolejny jesienny piknik.

22685141_496597570695639_1631025844_n.jpg