DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

"Jest taka kraina, gdzie dzień uśmiechem się zaczyna.

Kiedy staniemy tak naprzeciw siebie,

Ty uśmiechnij się do mnie, a ja do Ciebie".

21 Listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To niezwykle ważne święto. Jest to wspaniała okazja, aby swoją życzliwość pokazać najbliższym. Celem przeprowadzonych w przedszkolu zajęć i zabaw było zachęcenie dzieci do okazywania innym dobroci, koleżeństwa i uprzejmości, a także kulturalnego odnoszenia się do rówieśników i dorosłych.

W tym dniu dzieci zastanawiały się także, co to jest życzliwość, dlaczego warto być życzliwym, jak ją okazywać osobom na co dzień. W czasie zajęć dzieci bawiły się przy zabawach zorganizowanych przez wychowawczynie: wykorzystując zabawę „Kłębek Przyjaźni”, starały się powiedzieć sobie coś miłego. Każdy przedszkolak tego dnia był uśmiechnięty i życzliwy. Przypomnieliśmy sobie także magiczne słowa: "proszę", "dziękuję", "przepraszam", "uśmiechnij się" czy "życzę miłego dnia!".

Na zakończenie dzieci wykonywały swoje „serduszka życzliwości”, którymi obdarowywali swoich kolegów i koleżanki.

W dniu życzliwości życzymy wszystkim uśmiechu i radości!

IMG_20171121_104553.jpg

received_510195976002465.jpg