Rozpoczęcie roku przedszkolnego 2018/2019

Po udanych wakacjach uśmiechnięte i stęsknione przedszkolaki powróciły do swoich Pań i kolorowych sal przedszkola. 3 września, już od rana, mury naszej placówki wypełniał gwar rozmów, a wszędzie można było zauważyć, odświętne w tym dniu i podekscytowane maluchy, którym asystowali rodzice. Liczną grupę tworzyły też dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola, aby wspólnie uczyć się, bawić, poznawać swoje możliwości i poszerzać zainteresowania. Jak wiemy, początki te nie zawsze są łatwe, ale wszyscy staramy się stworzyć naszym pociechom sprzyjające i bezpieczne warunki oraz przyjazną, ciepłą atmosferę, co pozwoli na szybką i łagodną adaptację.  Dzieci z grup starszych po pierwszym wspólnym śniadaniu udały się do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej na uroczystą Mszę świętą inaugurującą nowy rok przedszkolny. Po zakończonej mszy św. dzieci radosne, pełne energii i chęci do zabawy wróciły do sowich sal przedszkolnych, gdzie wesoło spędziły ten pierwszy powakacyjny dzień.

Mimo, że rok szkolny dopiero się zaczął, mamy już wiele planów i pomysłów, aby przedszkolaki wszechstronnie się rozwijały, dobrze bawiły oraz twórczo spędzały czas pod naszą opieką. Mamy też nadzieję na udaną, jak co roku, współpracę z rodzicami, którzy zawsze wykazują się wieloma inicjatywami i chętnie się włączają się w życie przedszkola.