„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

 

  20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. 

W naszym przedszkolu ten dzień obchodzony był po raz pierwszy. Tego dnia dzieci powitała w holu wesoła muzyka z piosenkami przedszkolnymi. W salach na dzieci czekało mnóstwo niespodzianek: malowanie swoich portretów, tańce, zabawy integracyjne i ruchowe wg upodobań dzieci, a także medale z napisem „ Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka” .

 Po krótkim wprowadzeniu i wyjaśnieniu dzieciom celu spotkania przedszkolaki ze wszystkich grup śpiewały piosenkę „Dzień przedszkolaka.”  Po śniadaniu barwnym korowodem wyruszyły  do parku,  tam przy pięknej, słonecznej pogodzie zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki m.in.  malowały kredą, rzucały piłeczkami do kosza, strącały kręgle, chodziły z krążkiem na głowie, uczestniczyły w wyścigach rzędów,  zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej,  puszczały latawca itp.. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Następnie zmęczone, ale szczęśliwe przedszkolaki wróciły do przedszkola na obiad. Uroczystość uświetniła pani Dyrektor, która życzyła dzieciom „Miłego Dnia Przedszkolaka” i przyniosła dla wszystkich  słodycze i niespodzianki. Dzieci chętnie  pozowały do pamiątkowych  zdjęć. Po obiedzie dzieci w swoich grupach  słuchały ulubionych bajek

W naszym przedszkolu święto dzieci dostarczyło im wielu miłych wrażeń i na pewno będą je długo i ciepło wspominać. Radość i uśmiech na twarzach przedszkolaków to również nasza satysfakcja. Myślimy, że Dzień Przedszkolaka na stałe zagości w harmonogramie imprez przedszkolnych i będzie corocznie hucznie obchodzony.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Dnia Przedszkolaka na facebooku naszego przedszkola. 

  

 

 

Sponsorzy