Do Gminnego Przedszkola nr 1 w Dobrej trafił oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pod nazwą „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej. Łącznie Województwo Małopolskie wzbogaciło się o 1800 takich oczyszczaczy, część z nich dotarła do GminyDobra.

Dnia 11 października 2018 roku w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Dobrej Wójt Benedykt Węgrzyn, Sekretarz Anna Mańka, kierownik ZOSP Ewa Naściszewska oraz dyrektorzy Przedszkoli wzięli udział w przekazaniu oczyszczacza powietrza dla Przedszkoli z Gminy Dobra.

Wójt Gminy Dobra podziękował uczestnikom za przyjazd do Dobrej i udział w akcji edukacyjnej „Czyste Powietrze”. Przyjechało około 100 dzieci z całej naszej gminy. Spotkanie trwało ponad godzinę i było związane z przekazaniem przez Marszałka Województwa Małopolskiego oczyszczaczy powietrza do sześciu placówek przedszkolnych w Dobrej, Jurkowie, Półrzeczkach, Chyszówkach, Skrzydlnej i Stróży. 
Tego dnia dzieci z grupy VII wystąpiły z bajką ekologiczną pt. „Eko- Królewna”. W przepięknych strojach wcieliły się w rolę motylków, wróbelków, wron, szpaków, narratorów a wreszcie króla i królewny. Tego dnia każdy przedszkolak dał popis swych aktorskich, a także wokalnych talentów, które rozwijane są podczas zajęć teatralnych i muzycznych prowadzonych w naszym przedszkolu. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować za pomoc rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie strojów, a także pysznego ekologicznego ciasta dla zaproszonych gości. DZIĘKUJEMY!!! Przedszkolaki nie zapomniały też o przygotowaniu poczęstunku dla swoich kolegów i koleżanek obecnych na przedstawieniu. Wraz ze swoją panią upiekły ekologiczne kruche ciasteczka podczas zajęć kulinarnych. Nie zabrakło też cukierków i soczków, którymi zajadali się nie tylko mali aktorzy, ale także zaproszeni goście. 
Zapraszamy do obejrzenia filmu i zdjęć z tej uroczystości na facebooku naszego przedszkola.

Sponsorzy