ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA.

 W dniu 17 i 18 października 2018r.  główną rolę odgrywał pieczony ziemniak, gdyż właśnie w tym dniu wszyscy bawiliśmy się i tańczyliśmy z okazji jego święta.

Z samego rana chętne dzieci mogły wykazać się kreatywnością podczas zabaw plastycznych z wykorzystaniem ziemniaków z których powstały królewny, królewicze, jeżyki, pieski itp. Następnie słuchały ciekawostek nt. ziemniaków: poznały różne ich nazwy,  wymieniały co można zrobić z ziemniaków, rozwiązywały zagadki o warzywach, uczyły się  rymowanek, wierszyków i piosenek, poznały zabawy ruchowe o ziemniakach.

W te jesienne dni już od rana na niebie uśmiechało się do nas słońce, więc tym bardziej z uśmiechem na twarzy i wesołym nastawieniem  nie mogliśmy się doczekać na zabawy w parku. Panie w każdej grupie przygotowały szeroki wachlarz propozycji gier i zabaw, do których wykorzystały chusty animacyjne,  kolorowe piłeczki, piłki i przepiękne jesienne liście. Atrakcjom nie było końca, a dzieciom wciąż było mało! Między zabawami znalazł się też czas na posiłek. Każda z grup miała okazję spróbować pieczonych ziemniaczków prosto z grilla, z którego dzięki uprzejmości Pani dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrej mogliśmy skorzystać. Ale nie zrobilibyśmy nic gdyby nie Pani Monika która fachowo upiekła nasze ziemniaki i zadbała o papierowe talerzyki i widelczyki. Bardzo serdecznie dziękujemy!!!

Zapraszamy do odwiedzenia galerii.

 

Sponsorzy