MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki z naszego przedszkola przygotowały prace plastyczne na temat ulubionych bajek. Dzieci mogły liczyć na pomoc swoich rodziców. Prace konkursowe zostały umieszczone w galerii, która znajduje się w holu naszego przedszkola.

Na każdego przedszkolaka czekały w salach panie, które zaprosiły dzieci na bajkowe spotkania , podczas których opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach.

Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz opowiadanie i czytanie ulubionych bajek. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.

W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia na facebooku naszego przedszkola.