DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

 „ Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy!"

Takie przesłanie towarzyszyło wszystkim grupom w czasie przygotowań do obchodów Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień w Gminnym Przedszkolu Nr 1 w Dobrej.  To niezwykle ważne święto obchodziliśmy 21 listopada. Była to wspaniała okazja, aby swoją życzliwość pokazać najbliższym. Celem przeprowadzonych w przedszkolu zajęć i zabaw było zachęcenie dzieci do okazywania innym dobroci, koleżeństwa i uprzejmości, a także kulturalnego odnoszenia się do rówieśników i dorosłych.  W tym dniu dzieci zastanawiały się także, co to jest  koleżeństwo, uprzejmość i życzliwość wobec rówieśników i dorosłych, dlaczego warto być życzliwym, jak można je okazywać na co dzień. Rozpoznając i nazywając własne uczucia przeżywane w różnych sytuacjach uczyły się wczuwać w emocje innych, dzięki  czemu samodzielnie znalazły odpowiedź na pytanie: dlaczego warto być życzliwym. W czasie zajęć dzieci wykonały  „serduszka przyjaźni” , „uśmiechnięte buźki”, które  pomogły rozwijać umiejętność pozytywnego myślenia o innych. Stworzyły plakat „Znajdź się wśród życzliwych”, na którym umieściły swoje portrety. Bawiły się wykorzystując zabawę „Kłębek Przyjaźni”, podczas której starały się powiedzieć sobie coś miłego. Każdy przedszkolak tego dnia był uśmiechnięty i życzliwy. Przypomnieliśmy sobie także magiczne słowa: "proszę", "dziękuję", "przepraszam", "uśmiechnij się" czy "życzę miłego dnia!". Na zakończenie dzieci wykonywały „serduszka życzliwości”, którymi obdarowywały swoich kolegów i koleżanki. Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto się zatrzymać i uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, czy przyjazne nastawienie.

                 W dniu życzliwości życzymy wszystkim uśmiechu i radości!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia na  faceboku naszego przedszkola.

 

Sponsorzy