SPOTKANIE Z LEŚNICZYM.

Dnia 20 grudnia nasze Przedszkole odwiedził pan leśniczy Michał Kosiarski, który jest pracownikiem Gorczańskiego Parku Narodowego. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika, zachęcenie dzieci do opiekowania się i dokarmiania zwierząt leśnych    w okresie zimy, kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody, pogłębienia wiadomości na temat zwierząt i ptaków żyjących w środowisku leśnym.

Pan Michał opowiedział nam, na czym polega jego praca, pokazał dzieciom mnóstwo zdjęć przedstawiających zwierzęta i ptaki w swoim naturalnym środowisku. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć krótkie filmiki ze zwierzętami w roli głównej, pokazywały one w jaki sposób mieszkańcy lasu opiekują się swoimi małymi. Ponadto dzieci przyjrzały się jak wygląda wataha wilków i jakie odgłosy wydają. Pan Michał pokazał nam również jak wygląda poroże jelenia oraz kiedy i w jaki sposób je zrzuca.

Dzieci uświadomiły sobie także, iż człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających.

Spotkanie było dla przedszkolaków bardzo ciekawe i pouczające, dzieci były bardzo zainteresowane opowieściami i zdjęciami, przedstawionymi przez pana leśniczego.

Sponsorzy