Pouczające spotkanie z funkcjonariuszem policji.

                         W ramach realizacji programu „Bezpieczny przedszkolak” 14 lutego 2019r. w naszym Przedszkolu miało miejsce spotkanie z Panem Policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Tymbarku. Pogadanka dotyczyła szeroko pojętego bezpieczeństwa: o konieczności jeżdżenia w fotelikach i zapiętych pasach, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, istotne było również wyjaśnienie jak należy zachowywać się w stosunku do nieznajomych i kto to taki ten „nieznajomy” (dzieci dowiedziały się aby,: nie otwierać drzwi w domu osobom których nie znamy, nie wsiadać do obcych samochodów, nie brać od obcych zabawek, cukierków, lizaków itp., powiadomić rodziców o tym, że zaczepia nas obcy, komu mogę powiedzieć jak się nazywam, a komu nie?….). Dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda policyjna czapka, kamizelka odblaskowa, miały też możliwość obejrzenia sprzętu jaki jest potrzebny w codziennej pracy funkcjonariuszy i akcesoriów policyjnych.
Po tym spotkaniu już, żaden przedszkolak nie będzie obawiał się spotkania z policją wiedząc iż policjant to osoba, która udzieli pomocy, a także wesprze w trudnej sytuacji.

Serdecznie dziękujemy za miłe i pouczające spotkanie.

Sponsorzy