POWIEDZIAŁ NAM BARTEK, ŻE DZIŚ TŁUSTY CZWARTEK-

PRZEDSTAWIENIE W WYKONANIU GRUPY VI.

Tłusty Czwartek to ostatni czwartek przed Wielkim Postem, którego najważniejszym akcentem i symbolem są pączki i faworki. W ten dzień zwyczajowo objadamy się nimi. Pączka i faworka w tłusty czwartek trzeba zjeść, dla tradycji.
Dlatego też grupa VI wystawiła dla wszystkich dzieci przedstawienie pt: „Pączki i faworki u babci Honorki". Była to okazja do świetnej zabawy oraz do przypomnienia dzieciom tradycji o powstaniu i kultywowaniu tego naszego narodowego zwyczaju i tradycji. Taki zwyczaj bardzo dzieciom się podobał i już wiedzą że od tłustego czwartku do wtorku zapustnego nie można zapominać o spróbowaniu tego pulchnego smakowitego ciastka. W niezwykłej atmosferze tłustego czwartku dzieci z zachwytem i wielkim zainteresowaniem przeżywały to pełne humoru przedstawienie. Na zakończenie dzieci z grupy IV zaśpiewały piosenkę o pączkach.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na facebooku naszego przedszkola. 

Sponsorzy