ZAJĘCIA Z ROBOTYKI W GRPACH VI, VII I VIII.

 Dnia 6 marca dzieci z najstarszych grup przedszkolnych uczestniczyły w zajęciach z robotyki dla dzieci. Proponowane przez instruktorów zajęcia były dla dzieci idealną okazją do tego, aby rozwinęły one swoje umiejętności manualne, konstruktorskie oraz informatyczne. W trakcie ich trwania dzieci miały możliwość fantastycznie połączyć kreatywną zabawę z wtajemniczeniem w możliwości, jakie dają programowanie oraz elektronika.

Na zajęciach obowiązkowo pojawiły się klocki Lego. To seria najpopularniejszych klocków na świecie, która łączy w sobie tradycyjne klocki z możliwością ich programowania. Dzięki nim można wybudować własną maszynę wyposażoną w różne, specjalne czujniki. Do niej instaluje się cegiełkę z mikroprocesorem. Każdy mały konstruktor, który uczestniczył w zajęciach z robotyki, miał możliwość zaprogramowania w kilkuosobowej grupie dowolnego robota używając obrazkowego języka programowania. Tylko od nich zależało co otrzymają w efekcie.

Serdecznie dziękujemy za to spotkanie.

 

Sponsorzy