ŚWIATOWY DZIEŃ WODY.

22 marca dzieci z Gminnego Przedszkola nr 1 w Dobrej obchodziły Światowy Dzień Wody. Z tej okazji wszyscy tego dnia przyszli ubrani na niebiesko.

Ten dzień miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz rozbudzenie  poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej; uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci brały udział w zabawach umysłowych (rozwiązywanie zagadek, burza mózgów); muzycznych oraz badawczych. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń: Jaka jest woda? Czy coś w tej wodzie jest? Co pływa w wodzie, a co tonie? Wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki (woda kapiąca z kranu, gotująca się w czajniku, napuszczana do wanny, płynąca w strumyku, deszcz). Najwięcej frajdy sprawiły im ćwiczenia oddechowe: Burza w szklance wody, gdzie trzeba było wprawić wodę w ruch za pomocą słomek poprzez puszczanie bąbelków. Zadania przeplatane były muzyką i zabawami rytmicznymi. W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole ponownie przystąpiło do programu "Mamo, Tato, wolę wodę!", podczas którego dzieci zostają wprowadzone w świat wody i jej znaczenia dla człowieka i świata. W tygodniu poprzedzającym Światowy Dzień Wody nauczycielki rozpoczęły realizację zadań programu, który ma na celu kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych u najmłodszych. Podczas zajęć dzieci poznały bohaterów cyklu Zosię i Krzysia oraz wodnego superbohatera –Zdrojka, który wprowadził dzieci w świat wody. Razem z nim dzieci  odkrywały, skąd pochodzi woda, poznawały jej właściwości i zastosowanie. Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY!.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tych zajęć na facebooku naszego przedszkola. 

 

                                                                                                                          J. W.

Sponsorzy