WIZYTA INSPEKTORÓW ITD w gminnym przedszkolu nr 1 w dobrej.

 

9 kwietnia 2019 roku Inspektorzy Transportu Drogowego z Krakowa podczas spotkania z dziećmi z grupy VII przypomnieli  najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego właściwe postawy w trakcie poruszania się po drogach publicznych. Inspektorzy w sposób obrazowy i w przyjaznej formie przedstawili dzieciom zasady prawidłowego poruszania się po drogach, chodnikach i poboczach, jak również zwrócili  szczególną uwagę na korzystanie z elementów odblaskowych wyróżniających pieszych po zmroku, korzystanie z fotelików samochodowych i pasów bezpieczeństwa.

Kolejnym punktem spotkania było przybliżenie przedszkolakom, czym zajmuje się Inspekcja Transportu Drogowego, jak są umundurowani inspektorzy podczas wykonywania czynności kontrolnych, jakie pojazdy są kontrolowane przez ITD, a także jak można rozpoznać samochody inspekcyjne wśród innych pojazdów uprzywilejowanych.  Największą radość sprawiła dzieciom możliwość wejścia do samochodu inspektorów.

Najmłodsi, za bardzo aktywny udział w zajęciach poprzez zadawanie licznych pytań, zostali obdarowani upominkami – odblaskowymi kamizelkami z uśmiechniętym krokodylkiem Tirkiem- mającymi realny wpływ na ich bezpieczeństwo podczas poruszania się pod drogach. Przedszkolaki, w ramach podziękowania i w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi złożyły Inspektorom świąteczne życzenia i wręczyli     „Wielkanocne Zajączki”.

Bardzo serdecznie dziękujemy tatusiowi Kingi, który zaprosił  InspektorówITD do naszego przedszkola.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania z Inspektorami na facebooku naszego przedszkola.

Sponsorzy