DZIEŃ ZIEMI W PRZEDSZKOLU. 

"Drodzy Ziemianie, czy wiecie,

jeśli śmiecić nie przestaniecie

niedługo sami w tych śmieciach utoniecie"

W związku ze zbliżającym się Dniem Ziemi w naszym przedszkolu 9 kwietnia dzieci z grupy VII  w ramach realizacji zadań Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała" posadziły przed budynkiem przedszkola drzewo realizując zadanie "Ziemia- zielona wyspa". Głowne odchody przypadły na 11 kwietnia. W tym dniu wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane na zielono i z zielonymi balonikami, które panie napełniły helem na znak tego, że wszyscy chcemy, aby nasza planeta była czysta i zielona. Niesprzyjająca pogoda uniemożliwiła nam przemarsz ulicami Dobrej. Tak więc każda grupa w swojej sali śpiewała i recytowała wiosenne i ekologiczne wiersze i piosenki, uczestniczyła w grach, zabawach, quizach ekologicznych, tworzyła recyklingowe stworki itp....Od dziś zgodnie przyrzekamy: "chronimy przyrodę, oszczędzamy wodę, sadzimy drzewa, hodujemy kwiaty, segregujemy śmieci,..." Na zakończenie przedszkolaki ze wszystkich grup przedszkolnych wesoło bawiły się balonikami. To był wspaniały dzień. Na długo pozostanie wszystkim przedszkolakom w pamięci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tych działań na facebooku naszego przedszkola.

Sponsorzy