PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT WIELKANOCNYCH W PRZEDSZKOLU.

 

Początek kwietnia był w naszym przedszkolu okresem przygotowań do obchodów zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Wspólnie z Paniami dzieci poznawały zwyczaje związane z tym Świętem, charakterystyczne dla naszego kraju, naszej rodzimej kultury. Dzieci z grupy VI i VII przygotowały wraz ze swoimi paniami i we współpracy z rodzicami tradycyjną palmę wielkanocną, która wzięła udział w Gminnym Konkursie Palm. Dzieci z grupy VII przygotowały przedstawienie "Tradycje wielkanocne"oraz wspólnie z grupą VI i VIII Drogę Krzyżową. Wszystkie dzieci uczyły się wierszy i piosenek związanych z Wielkanocą, jak również tworzyły wiele prac plastycznych. W celu udekorowania sal przedszkolnych wykonały kolorowe ozdoby świąteczne. Pracowały przy tym bardzo skrupulatnie, każde dziecko wkładało w swoje wytwory wiele serca i wysiłku. Wszystko po to, by jak najpiękniej uczcić nadchodzące Święta Wielkanocne. Pojawiły się pięknie dekorowane pisanki, zajączki, wielkanocne koszyczki, kurczaczki, baranki. Na wszystkie dzieci w przedszkolu czekały wielkanocne zajączki przygotowane przez Panie, które dzieci  ze świątecznymi życzeniami zabrały ze sobą do domu.

Sponsorzy