Sprintem do maratonu.

 Dzieci  ze wszystkich grup przedszkolnych naszego przedszkola przez trzy kolejne dni  uczestniczyły w  imprezie  biegowej „Sprintem  do  maratonu’’. Jest  to  projekt  realizowany  we  współpracy  z  czasopismem  „Bliżej  Przedszkola”.  Dzięki  tej  współpracy grupa  otrzymała  bezpłatne   materiały  pomocnicze – numery  startowe i  medale, które  zostały  wykonane przez nauczycielki w poszczególnych grupach.

Celem  projektu  jest  popularyzowanie  biegów  wśród  dzieci   oraz  upowszechnianie  zdrowego  stylu  życia  i  aktywnego  spędzania  czasu.

Do tego sportowego wydarzenia przygotowywaliśmy się podczas zajęć ruchowych. W przedszkolu przygotowaliśmy również transparent i ruszyliśmy  do parku. Było mnóstwo dobrej, sportowej  zabawy. W każdej grupie panie przeprowadziły z dziećmi rozgrzewkę przed startem a następnie zapoznały z trasą maratonu. Dzieci  przebiegły  cały  dystans .  I  to  zadanie  się  udało! Przebiegnięty  przez  dzieci  dystans –zostanie zliczony z kilometrami przebiegniętymi z dziećmi z całej Polski  a  relację  z  naszego  biegu zamieścimy   na  stronie  „Bliżej  Przedszkola’’.

Na  zakończenie  maratonu wszyscy  uczestnicy  otrzymali    piękne  kolorowe  medale  oraz  dyplomy.

 

 

Sponsorzy