WYCIECZKA AUTOKAROWA DO KRAKOWA

17 czerwca 2019 roku dzieci z grupy IV, V, VI, VII i VIII naszego przedszkola wyruszyły autokarem do Krakowa, przystanek był pod wzgórzem wawelskim, na którym dostojnie witał nas królewski zamek oraz jego odwieczny mieszkaniec – smok wawelski. Główną atrakcją wycieczki był rejs statkiem po Wiśle. Płynąc podziwialiśmy Wawel oraz panoramę Krakowa, zdziwienie wywołał posterunek wodnej policji, zaciekawienie mijane łodzie, barki i mosty. No i można było poczuć się choć przez chwilę kapitanem, gdy się przymierzyło prawdziwą marynarską czapkę! W dobrych humorach wyruszyliśmy na spotkanie z historią pod wzgórzem wawelskim.  Nasz spacer pod zamkowym wzgórzem był okazją by z bliska podziwiać złotą kopułę, katedrę wawelską, wieże i baszty zamkowe i pomnik smoka wawelskiego. Robiąc pamiątkowe zdjęcia mogliśmy zobaczyć jak smok wita nas ogniem. Na koniec każdy mógł kupić sobie pamiątkę z wycieczki. Wycieczka była bardzo udana, wracaliśmy do przedszkola zmęczeni, ale bardzo zadowoleni!

 

Sponsorzy