„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

 

  20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. 

Tego dnia dzieci powitała w holu wesoła muzyka z piosenkami przedszkolnymi. W salach na dzieci czekało mnóstwo niespodzianek: malowanie swoich portretów, tańce, zabawy integracyjne i ruchowe wg upodobań dzieci , wyścigi rzędów zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej, a także medale z napisem „ Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka” .

 Po krótkim wprowadzeniu i wyjaśnieniu dzieciom celu spotkania przedszkolaki ze wszystkich grup śpiewały piosenkę „Dzień przedszkolaka.”  Po śniadaniu barwnym korowodem wyruszyły na salę gimnastyczną,  tam zostały zaproszone do wspólnej zabawy przy muzyce. Tego dnia radość i śmiech uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Uroczystość uświetniła pani Dyrektor, która przyniosła słodką niespodzianę z życzeniami:„Miłego Dnia Przedszkolaka”. Dzieci chętnie  pozowały do pamiątkowych  zdjęć. Po obiedzie dzieci w swoich grupach  słuchały ulubionych bajek

W naszym przedszkolu święto dzieci dostarczyło im wielu miłych wrażeń i na pewno będą je długo i ciepło wspominać. Radość i uśmiech na twarzach przedszkolaków to również nasza satysfakcja.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Dnia Przedszkolaka na facebooku naszego przedszkola. 

Sponsorzy