Obszar 7

Obszar 1
Obszar 4

OBSZAR NR 7

Zachęcenie wychowanków do podejmowania aktywności fizycznej: odkrywamy pasje, zainteresowania i talenty

W ramach akcji „Ćwiczyć każdy może” w naszym przedszkolu odbył się cykl spotkań z osobami zawodowo lub hobbistycznie związanymi z aktywnością fizyczną. Spotkania te miały na celu promowanie aktywnego stylu życia i zachęcenia dzieci i ich rodziców do odnalezienia właściwego dla siebie sposobu spędzania wolnego czasu w ruchu.

Pierwszym z zaproszonych gości był trener i egzaminator Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego  pan Stanisław Opach wraz ze swoimi podopiecznymi, wśród których znaleźli się również nasi wychowankowie. Przestawił on reguły i zasady obowiązujące w tej dyscyplinie sportu, a także umożliwił przedszkolakom udział w rozgrzewce i ćwiczeniach. Najwięcej emocji w dzieciach wzbudził pokaz chwytów samoobrony oraz wręcz akrobatycznych popisów podopiecznej pana Stanisława Opacha - Natalii.

[Galeria]

Kolejnym gościem był pan Mirosław Sipak, z zawodu nauczyciel wychowania fizycznego, a z zamiłowania przewodnik beskidzki. Opowiedział on dzieciom o swojej pasji i różnych ciekawych przygodach, które przydarzyły mu się podczas pieszych wędrówek górskich. Zapoznał dzieci z oznakowaniem górskich szlaków i omówił zasady bezpiecznego i właściwego zachowania się podczas wycieczek w góry.  Pan przewodnik przygotował dla przedszkolaków pamiątkowe prezenty, wśród których znalazła się również mapa zachęcająca dzieci do wzięcia udziału w cyklu pieszych wędrówek po górskich szczytach naszego regionu  - „Odkryj Beskid Wyspowy”.

[Galeria]

Promując wśród naszych przedszkolaków aktywny sposób spędzania wolnego czasu odwiedziliśmy nasz lokalny fitness-club. Dzięki uprzejmości właścicieli FitUp, nasi podopieczni mogli obejrzeć i wypróbować znajdujące się tam urządzenia do ćwiczeń, a także skorzystać z atrakcji przeznaczonych dla dzieci. Dzięki tej wizycie dzieci z naszego przedszkola otrzymały zaproszenie na zajęcia fitness, w których chętnie i aktywnie wzięły udział.

[Galeria]

Zaproszeni goście oraz osoby biorące udział w tym cyklu zostały odznaczone przez przedszkolaków ręcznie wykonanymi orderami:

„Ruch to zdrowie – każdy przedszkolak to wie!”