Dzień Chleba.

14.11.2023

Dzień Chleba w naszym przedszkolu trwał dwa dni. Pierwszego dnia 9 października czekała na dzieci smakowita niespodzianka- przepyszny chleb wykonany i upieczony w domowej piekarni babci i dziadka Jakuba Palki z grupy V. Wspaniali dziadkowie wraz z mamusią Kubusia pamiętali o wszystkich przedszkolakach. Każda grupa tego dnia otrzymała przepyszny jeszcze ciepły i pachnący bochenek chleba.

Zapach pieczonego chleba unosił się na całe nasze przedszkole. Serdecznie dziękujemy za tak miłą i smaczną niespodziankę❤️.

Podczas drugiego dnia obchodów ,,Dnia chleba” w naszym przedszkolu nasze przedszkolaki miały możliwość bezpośredniej obserwacji procesu powstawania chleba. Grupy IV, V, VI, VII, VIII i IX wybrały się wraz ze swoimi paniami na wycieczkę do pobliskiej piekarni. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarzy, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Dzieci zobaczyły najważniejsze pomieszczenia piekarni. Piekarz opowiedział jak wyrasta ciasto, przedstawił etapy powstawania pieczywa. Przedszkolaki zobaczyły duże maszyny niezbędne do pracy piekarza m.in. ogromne misy na ciasto, krajalnicę do krojenia chleba, maszynę do produkcji bułek, ruchome regały na upieczony chleb itp. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach piec do wypiekania i wielkie łopaty do wkładania pieczywa.

Przedszkolaki oraz wychowawczynie serdecznie dziękują pracownikom Piekarni GS SCh w Dobrej za okazaną gościnność, miłą atmosferę i przepyszne rogaliki????.

Zaparaszamy do obejrzenia galerii zdjęć na facebooku naszego przedszkola.