Dzień pluszowego misia

20.10.2021

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały  dnia 16 października nasze Przedszkole. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć  przyłączając się do obchodów „Ogólnopolskich urodzin książkowego misia”. Święto to cieszy się dużą popularnością, gdyż dzieci uwielbiają misie! Przez jakiś czas tylko Kubuś Puchatek obchodził urodziny, ale jako że jest misiem o wielkim sercu, nie miał nic przeciwko, by do świętowania zaprosić przyjaciół z innych książek. Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważne są misie w życiu małego człowieka. Zabawka ta towarzyszy dzieciom zawsze, zarówno w chwilach radości jak i smutku. Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych już od samego rana uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków w „Krainie Pluszowego Misia”, która znajdowała się w każdej sali. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnych zabaw w misiowych krainach. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, ‘Jadą, jadą misie”, „Pluszowy miś” i wielu innych. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i  plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki,  śpiewanie piosenek, misiowe tańce, a nawet degustacja miodku na śniadaniowych kanapeczkach. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na facebooku naszego przedszkola.