Dzień postaci z bajek.

14.11.2023

5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Dzień Postaci z Bajek.
Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin Walta Disney’a. W naszym przedszkolu obchodziliśmy je jednak 8 listopada. Święto stało się okazją, aby przypomnieć ulubionych bajkowych bohaterów,
zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować dzieci z naszego przedszkola do wspólnej zabawy w „bajkowym wymiarze”.
Tego dnia w naszym przedszkolu nie zabrakło więc księżniczek, Myszki Miki, Kubusia Puchatka, Jamesa z Psiego Patrolu, rycerza, Olafa, Pinokia, królewny Śnieżki i wielu innych bajkowych postaci.
Podczas wspólnej zabawy dzieci w swoich salach przedszkolnych, które zamieniły się w bajkową krainę
rozwiązywały zagadki słowno-obrazkowe, opowiadały o swoich ulubionych bohaterach,
ulubionych bajkach oraz miały możliwość zaprezentować swoje stroje na „bajkowym wybiegu mody”.
Radości było co niemiara.
Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie pięknych strojów, które pozwoliły nam przenieść się w magiczny świat bajek, w którym wszystko jest możliwe!