„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

23.09.2021

  20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. 

Tego dnia dzieci powitała w holu wesoła muzyka z piosenkami przedszkolnymi. W salach na dzieci czekało mnóstwo niespodzianek: malowanie swoich portretów, tańce, zabawy integracyjne i ruchowe wg upodobań dzieci , wyścigi rzędów zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej, a także medale z napisem „ Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka” .

 W każdej sali panie wyjaśniły dzieciom cel dzisiejszego dnia, a następnie słuchały i śpiewały piosenkę „Dzień przedszkolaka.”  Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy przy muzyce. Tego dnia radość i śmiech uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie.  Dzieci chętnie  pozowały do pamiątkowych  zdjęć.  Po obiedzie słuchały ulubionych bajek

W naszym przedszkolu święto dzieci dostarczyło im wielu miłych wrażeń i na pewno będą je długo i ciepło wspominać. Radość i uśmiech na twarzach przedszkolaków to również nasza satysfakcja.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Dnia Przedszkolaka na facebooku naszego przedszkola.