Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

07.12.2022

W dniu 21 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest to cykliczne wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. Dnia 20 listopada z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To był radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Tego dnia w każdej grupie zostały przeprowadzone zajęcia pod hasłem przewodnim: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Wszystkie grupy przedszkolne wzięły udział w ciekawych grach dydaktycznych i zabawach. Oglądały film edukacyjny ,,Prawa dziecka ważna sprawa”, który przybliżył i uświadomił dzieciom  ich prawa oraz to, że mimo iż są mali, trzeba ich szanować i kochać, mimo wszystko i bezinteresownie. Powstały oryginalne plakaty. Dzieci miały okazję, dowiedzieć się o tym, że mają liczne prawa min.: prawo do radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego nas świata. Mamy nadzieję, że wiedza o prawach dziecka plus poczucie własnej wartości, oraz świadomość swoich praw da dzieciom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem, rodzicem i obywatelem.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na facebooku naszego przedszkola:

Grupa I

Grupa II

Grupa III

Grupa IV

Grupa V

Grupa VI

Grupa VII

Grupa VIII