NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

17.11.2021

11 listopada – to szczególna data dla narodu polskiego. Wówczas w całej Polsce, odbywają się rozmaite uroczystości, upamiętniające odzyskanie niepodległości po 123 latach zaborów. W tym roku, obchody Święta Niepodległości w naszym Przedszkolu nabrały szczególnie uroczystej oprawy. Budynek przedszkolny jak co roku udekorowany został biało-czerwonymi flagami, natomiast sala gimnastyczna zamieniona została w scenę teatralną na której dominowały barwy narodowe i symbole patriotyczne. Dzieci w strojach galowych, z dumą prezentowały przypięte biało-czerwone kotyliony.  Uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowana została 10 listopada. Rozpoczęła ją pani Dyrektor Małgorzata Kaleta. Następnie dzieci z grup VI, VII i VIII przedstawiły przygotowany program artystyczny. Recytowały wiersze i śpiewały piosenki o Polsce. Mali artyści przepięknie recytowali swoje role. Na zakończenie uroczystości  o godzinie 11.11 cała społeczność zgromadzona na uroczystości podejmując wyzwanie  MEN „Pobijmy razem rekord dla Niepodległej” odśpiewała Hymn Polski. Wszyscy artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami za ich przygotowanie, zaangażowanie, postawę patriotyczną i artystyczny talent. 

To szczególne święto jest bardzo dobrą okazją dla dzieci, aby jeszcze bardziej zgłębić wiedzę na temat historii naszego kraju, a także oddać się refleksji nad pojęciem patriotyzmu. Najmłodsi przygotowując się do tych uroczystości mieli niełatwe zadanie. Najpierw zapoznali się z niełatwą historią naszego kraju, jednak wszyscy bardzo chętnie brali udział w przygotowaniach do dzisiejszej akademii i na uznanie zasługuje fakt, że przygotowali się najlepiej jak potrafili. Zarówno pod względem wykonań, jak i odświętnego stroju.

Uroczystość zakończyła  Pani Dyrektor Przedszkola dziękując dzieciom za piękny występ.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej uroczystości na facebooku naszego przedszkola. kliknij tutaj