Odwiedzamy piekarnię.

19.10.2022

27 września  nasze przedszkolaki z grup IV, V, VI miały możliwość bezpośredniej obserwacji procesu powstawania chleba. Dzieci wraz ze swoimi paniami wybrały się na wycieczkę do pobliskiej piekarni. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarzy, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku.  Dzieci zobaczyły najważniejsze pomieszczenia piekarni. Piekarz opowiedział jak wyrasta ciasto, przedstawił etapy powstawania pieczywa. Przedszkolaki zobaczyły duże maszyny niezbędne do pracy piekarza m.in. ogromne misy na ciasto, ruchome regały na upieczony chleb itp. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach piec do wypiekania i wielkie łopaty do wkładania pieczywa.

Przedszkolaki oraz wychowawczynie serdecznie dziękują Panu Gabrielowi  oraz wszystkim pracownikom piekarni za okazaną gościnność i  miłą atmosferę.

Zaparaszamy do obejrzenia galerii z wycieczki na facebooku naszego przedszkola:

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=przedszkole.dobra&set=a.595122332307577