Poznajemy zawody – fryzjer

16.03.2022

Dnia 28.02.2020 grupa I miała możliwość gościć specjalnego gościa – była nim Pani fryzjerka- mama Lary, która z chęcią przybyła do przedszkola i przyniosła całą torbę ciekawych rzeczy, których używa podczas swojej pracy.

Z dużym zaciekawieniem dzieci obserwowały, gdy Pani wyjmowała „swoje skarby”, omawiając je i przy okazji zachęcając dzieci do zgadywania do czego dana rzecz służy. Na stoliku pojawiły się prostownica, suszarka, maszynka do strzyżenia, pędzel do omiatania włosków, grzebienie, szczotki, brokat, żel, naklejki do włosów, wałki, przyrządy do malowania włosów, spineczki, gumeczki. Każdej rzeczy można było dotknąć.
Dzieci mogły zobaczyć pracę fryzjera „na żywo”, gdyż  pani fryzjerka obcięła włosy pani Jadzi, a pozostałym dzieciom ułożyła fryzury, a dziewczynkom ozdobiła włosy pięknymi naklejkami. Włosy manekina przyniesionego przez panią fryzjerkę zostały ozdobione fioletowymi pasemkami. Dzieci miały też okazję założyć na siebie specjalną „pelerynkę”. Dzieci z dużym zainteresowaniem obserwowały pracę pani fryzjerki. Na zakończenie przedszkolaki podziękowały naszemu gościowi za przybycie. To była cenna lekcja. Wszystkie przedszkolaki miały okazję podpatrzeć trudną, wymagającą precyzji i cierpliwości pracę fryzjerki. Bardzo dziękujemy Pani Natalii za chęć przybliżenia przedszkolakom pracy fryzjera, za zaangażowanie i serdeczność okazaną Naszemu Przedszkolu.

Galeria (link)