SŁODKIE UPOMINKI DLA STRSZYCH I SAMOTNYCH.

02.01.2023

Nasze przedszkole już po raz kolejny wzięło udział w akcji charytatywnej ,,Słodkie upominki dla starszych i samotnych”. Wszystko za sprawą pani dyrektor, która postanowiła po raz kolejny zachęcić wszystkich pracowników przedszkola i przedszkolaków do upieczenia świątecznych pierniczków dla osób starszych i samotnych w ramach wolontariatu. W dniach od 13 do 15 grudnia nasze przedszkole zamieniło się w pracownie cukierniczą, w której przygotowywano i pieczono pierniczki dla osób starszych i samotnych w ramach akcji Caritas- zgodnie ze świąteczną tradycją naszego przedszkola. Piękny zapach pierniczków roznosił się po całym przedszkolu i wprawiał wszystkich w świąteczny nastrój. Nie było by to możliwe, gdyby nie pomoc i zaangażowanie wielu osób, którym bardzo serdecznie dziękujemy. . Do pieczenia słodkich pierników przystąpiły wszystkie grupy przedszkolne, które dzielnie wycinały ciasto przygotowane według tradycyjnej receptury. Po wyjęciu z pieca i ostudzeniu pierniczki zostały estetycznie udekorowane, spakowane i przekazane księdzu Arkadiuszowi.. To już właściwie tradycja, że nasze przedszkole przygotowuje taką niespodziankę dla seniorów. W ten sposób sprawiając im miłą niespodziankę, ale i też pokazując, że pamiętają o osobach starszych i samotnych, szczególnie w okresie tak rodzinnych świąt, jakimi są święta Bożego Narodzenia.