Wigilia w Przedszkolu

02.01.2023

W środę 20 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Dla wielu z nas jest to dzień niezwykle radosny , spędzony w gronie najbliższych. Czekamy na pierwszą gwiazdkę, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, śpiewamy kolędy, jemy świąteczne potrawy. Także w naszym przedszkolu nastał wspaniały moment- Wigilia. Rozpoczęła się ona od odczytania przez księdza Arkadiusza Pisma świętego, oraz śpiewu kolęd i pastorałek, które zaprezentowały wszystkie grupy. Następnie dzieci wspólnie z Paniami w swoich salach, składały sobie życzenia i jadły wspólny świąteczny obiad przy pięknie udekorowanym stole. Dzieci zajadały tradycyjny barszczyk i rybkę, ale i nie zabrakło świątecznych ciasteczek i owoców. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie serdeczne relacje.