Wszyscy jabłka chętnie jemy i Dzień Jabłka świętujemy!

19.10.2022

28 września w grupie III obchodziliśmy Dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy było zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów jako źródła witamin, uświadamianie wartości odżywczych owoców dla prawidłowego rozwoju, wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania się i utrwalenie wiadomości na temat jabłek.

Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku. Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Przedszkolaki ze smakiem degustowały jabłuszka, a następnie przystąpiły do przyrządzenia ciasta z jabłkami. Z małym wsparciem udało się samodzielnie upiec  przepyszną szarlotkę, którą rozkoszowały się dzieci i pracownicy przedszkola.

To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu. Zajęcia i zabawy przeprowadzone właśnie w taki sposób zachęcają dzieci do sięgania po owoce oraz promują zdrowy styl życia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na stronie facebooka naszego przedszkola:

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=przedszkole.dobra&set=a.595150832304727