Wycieczka autokarowa do ZOO w Krakowie

16.06.2022

7 i 9 czerwca nasze przedszkolaki uczestniczyły we wspaniałej wycieczce do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie.
 Wycieczka do  ZOO była bardzo ciekawą i cudowną przygodą. Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwale zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną formą nauki o przyrodzie. ZOO jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu  na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia dzieciom dopisywały humory, wzajemnie dzieliły się wrażeniami, a najbardziej podobały im się pingwiny, słonie i żyrafy.