Wycieczka do kopalni piaskowca w Porąbce.

19.10.2022

W dniu 10.10.2022r. grupa VI i VIII odwiedziły Kopalnię piaskowca w Porąbce. Na miejscu mogliśmy zapoznać się z pracą górnika w tak zwanej kopalni odkrywkowej. Wygląda ona nieco inaczej nic praca górników pod ziemią. Górnicy opowiedzieli nam wiele ciekawostek związanych z ich pracą oraz pokazali maszyny, które wykorzystują na co dzień, takie jak koparka, ładowarka czy wiertnica. Mogliśmy nawet zobaczyć jak te maszyny działają. Byliśmy bardzo zainteresowani zarówno ciekawostkami jak i samymi maszynami. A kiedy założyliśmy kaski oraz kamizelki odblaskowe, bez których nie wolno wchodzić na teren kopalni, poczuliśmy się prawie jak górnicy. Na zakończenie wycieczki panie pracujące w biurze przygotowały dla nas słodki poczęstunek, za co bardzo im dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z wycieczki na facebooku naszego przedszkola:

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=przedszkole.dobra&set=a.610158627470614

https://www.facebook.com/media/set?vanity=przedszkole.dobra&set=a.626403085846168