Wycieczka do Tetru ,,Rabcio”- grupa III i IV.

10.11.2022

20 października dzieci z grupy III i IV odwiedziły teatr lalek “Rabcio” w Rabce Zdroju. Podróż autobusem minęła nam w mgnieniu oka, było gwarno i wesoło. Na miejscu dzieci obejrzały spektakl, pt.  ,,Karius i Baktus”. Była to historia dwóch tajemniczych osobników, harcujących w buzi pewnego chłopca. Rzecz przezabawna i pedagogiczna zarazem, wymieniona dwójka bowiem to nie kto inny, jak bakterie. Uwielbiają słodycze, boją się jednak dentysty. A że Marek zębów nie myje, cukierki pochłaniają kilogramami. Karius i Baktus ( tu przedstawieni jako dwaj chłopcy) znaleźli raj na ziemi i spokojnie demolują zęby malucha. Ale któregoś dnia Marek musi iść do dentysty….  Spektakl w zabawny i zarazem pouczający sposób pokazuje najmłodszym, jak bardzo istotna jest higiena jamy ustnej.

Dzieci z wielkim zaciekawieniem oraz uśmiechem na twarzy śledziły losy głównego bohatera – Marka. Wielka scena, zmieniająca się dekoracja, kolorowa gra świateł, muzyka, oraz wesołe, niekonwencjonalne lalki to wszystko otworzyło okno na świat kultury i sztuki małych widzów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na facebooku naszego przedszkola:

Grupa III:https://www.facebook.com/media/set?vanity=przedszkole.dobra&set=a.617670996719377

Grupa IV:https://www.facebook.com/media/set?vanity=przedszkole.dobra&set=a.617680363385107