Wyjście na cmentarz

03.11.2021

 W dniach poprzedzających i  tuż po święcie Wszystkich Świętych, przedszkolaki wraz z wychowawczyniami wybrały się na spacer, na cmentarz, aby zapalić znicze na opuszczonych grobach. Dla dzieci to doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o swojej miejscowości i mieszkańcach, których już nie ma. Celem spaceru było oddanie hołdu żołnierzom, którzy zginęli w walce o wyzwolenie Dobrej z okupacji oraz zapalenie zniczy na ich grobach. Pogoda była słoneczna, a więc obeszliśmy cmentarz dookoła, oglądaliśmy groby świątecznie ustrojone kwiatami, wieńcami oraz zniczami. Wracając do przedszkola, zatrzymaliśmy się i odczytaliśmy tablice nagrobkowe na mogiłach żołnierzy, gdzie dzieci postawiły znicze.

Zapraszamy do obejrzeni galerii zdjęć na facebooku naszego przedszkola.