11 listopada- Święto Niepodległości.

Święto Niepodległości.

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała w tym dniu niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej oraz wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych. W związku z tym, 10 listopada 2023 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Małgorzata Kaleta, która powitała wszystkie dzieci i zaprosiła do wspólnego świętowania tej pięknej uroczystości. W tym roku akademię przygotowały dzieci wraz z paniami ze wszystkich grup przedszkolnych realizując tym samym zadania z międzynarodowego projektu ,,Piękna Nasza Polska Cała”. Przedszkolaki w strojach galowych i ludowych, co również wynikało z zadań projektowych w/w projektu, by zaprezentować strój ludowy swojego regionu- recytowały wiersze patriotyczne oraz śpiewały piosenki. Ponadto, nasze przedszkole wzięło udział w akcji organizowanej przez MEN ,,Szkoła do hymnu” podczas której o godzinie 11:11 wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn narodowy. Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych Polek i Polaków.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z uroczystości w poszczególnych grupach.