Adoracja Pana Jezusa przy żłóbku.

Dnia 31 stycznia 2024roku dzieci wraz z panią dyrektor wychowawczyniami i księdzem Mateuszem udały się do kościoła, by oddać pokłon Małemu Jezusowi leżącemu w żłóbku na sianie. Najpierw ksiądz poprosił dzieci by przyjrzały się szopce i wspólnie pomodliły się.

Dzieci z grupy V ze skupieniem adorowały Bożą Dziecinę śpiewając pastorałki i recytując:

,,My do Ciebie Jezu przedszkolacy mali,

przyszliśmy przez pola razem z pastuszkami.

Przy Tobie stajemy

i nasze małe serduszka całe Ci dajemy,

by Ci dobrze było u nas Święty Panie.

Aby wszystkie dzieci Ciebie pokochały boś ty się urodził dla nas Jezu mały.”

Pastorałkę zaśpiewała również Ania z grupy VIII.

Punktem kulminacyjnym adoracji było wspólne śpiewanie kolęd przez dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych przy akompaniamencie akordeonu, na którym zagrał Pan Wojciech- tata Hani i Krzysia. Dzieci wpatrując się w postaci Świętej Rodziny i ich towarzyszom ze słowami kolęd na ustach składały przy żłóbku dar wdzięczności i miłości Świętej dziecinie.

Wspólne kolędowanie to ważny element budowania wspólnoty przedszkolnej, oraz wspaniała lekcja podtrzymywania tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym było to możliwe.