Andrzejki w przedszkolu.

28.02.2024

,Hokus-pokus, czary-mary,

niech się spełnią andrzejkowe czary.”

30 listopada w Przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

Andrzejki w Naszym Przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, słodkich cukierków i baloników z wróżbą na przyszłość itp. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Podczas zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.