Spotkanie wigilijne w przedszkolu.

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze, rodzinne, pełne radości chwile. Każdy z nas chciałby, aby trwały dłużej. Dlatego już z początkiem grudnia czuć, słychać i widać świąteczne przygotowania do tego wyjątkowego dnia, który łączy i napełnia nasze serca niezwykłą radością i życzliwością. W naszym przedszkolu przygotowania takie również miały miejsce. Oprócz świątecznych porządków, dekoracji sal i holu przedszkolaki uczyły się pastorałek, kolęd, piosenek oraz wierszy o tematyce świątecznej. Mogły zaprosić rodziców do udziału w kiermaszu świątecznym. Dołączyły do akcji pieczenia pierników i zbiórki herbaty na zimowe wieczory dla starszych i samotnych mieszkańców naszej gminy. Pod okiem wychowawców wykonały ozdoby na choinkę, świąteczne prace plastyczne, prezenty dla rodziców itp. Dzieci w swoich grupach piekły pierniki, którymi częstowały się podczas Wigilijnego spotkania lub zabrały do swoich domów. Punktem kulminacyjnym przedświątecznej przedszkolnej atmosfery było Spotkanie Wigilijne . Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor, która powitała zgromadzonych na holu przedszkola życząc wszystkim Wesołych Świąt. W świąteczny nastrój wprowadził nas ksiądz Mateusz wspólną modlitwą i czytaniem ewangelii. Następnie wszystkie grupy zaprezentowały przygotowane piosenki i pastorałki. Wszystkie przedszkolaki w tym dniu były odświętnie ubrane i z niecierpliwością oczekiwały na wspólny wigilijny obiad. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie sobie świątecznych życzeń. Następnie dzieci zasiadły do świątecznego stołu, na którym tradycyjnie podano barszcz z uszkami, ziemniaki, rybę i surówkę. Było też wiele słodkości i świątecznych przysmaków. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje. Ten świąteczny czas na długo pozostanie w pamięci dzieci.